Територіальні органи ДФС
у Житомирській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Житомирська митниця ДФС презентувала стратегію розвитку служби до 2020 року та вдосконалення онлайн-сервісу «єдине вікно»

04.04.2018

Нещодавно на екскурсію до Житомирської митниці ДФС завітали студенти та викладачі Житомирського національного агроекологічного університету кафедри «Міжнародних економічних відносин та європейської інтеграції».

Ознайомити із основними завданнями та принципами роботи митниці, роз’яснити певні законодавчі акти, розкласти, так би мовити, «по поличках» різновиди податків та митних зборів, та врешті – окреслити мовою цифр  кінцевий результат щоденної праці тих, хто стоїть на сторожі економічних інтересів нашої держави – все це реалізували спеціалісти Житомирської митниці під час першої частини зустрічі зі студентами. 

«Нашою метою було ознайомлення студентської аудиторії з методами роботи Житомирської митниці, основними тенденціями та напрямками у протидії митним правопорушенням та контрабанді, разом з тим – з міжнародним досвідом у цьому питанні. Окрім того, дуже приємно зустрічатися зі студентами, розуміючи, що в подальшому,  деякі з них можуть стати нашими колегами. Відтак, сьогоднішнім заходом, ми закладаємо фундамент у їх професійному розвитку», - Михайло Мірошніченко, заступник начальника Житомирської митниці – начальник управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії.

Звичайно, виступи не обійшлися й без розповідей про цікаві випадки під час проведення митних оглядів, зокрема – про неабияку вигадливість правопорушників під час спроб перевезення контрабанди.

Під час другої частини зустрічі, що відбувалася на митному посту «Житомир-центральний», студентів ознайомили із процесом розмитнення товарів: від перетину кордону до сплати платежів та випуску їх у вільний обіг на території України. Також для присутніх провели екскурсію по постійній зоні митного контролю відділу митного оформлення №1, під час якої молоді розповіли про нюанси обстеження деяких товарів, транспортних засобів. Тож, на думку викладачів вишу, такі заходи та співпраця державних органів із навчальними закладами, допомагають студентам підкріплювати свої теоретичні знання практичною складовою.

Фахівці Житомирської митниці ДФС показали як здійснюється оформлення товарів за принципом «єдиного вікна» між підприємством, митницею та контролюючими органами. «Єдине вікно» - це програмне забезпечення, яке запроваджено з метою спрощення митних процедур. За використанням електронної системи обміну інформацією майбутнє, оскільки ця модель функціонує у всіх розвинутих країнах.    

 

 «Інформація найкраще засвоюється у поєднання із практикою. Тому, сьогодні студенти реально побачили та засвоїли сучасні зміни у законодавстві, побачили сучасну структуру ДФС,  а саме – Житомирської митниці. Також було досить цікаво послухати, хто найбільше експортує та імпортує товарів до нашої області. Тому, для студентів даної спеціальності, ця зустріч була дуже актуальною та цікавою», - Петро Пивовар, старший викладач кафедри «Міжнародних економічних відносин та європейської інтеграції» ЖНАЕУ

Самі студенти радо діляться враженнями від проведеного дня, у безпосередньому діалозі із працівниками Житомирської митниці ДФС та зазначають, що відкрили багато нового та корисного для своєї спеціалізації.

«Дуже цікава екскурсія. Так в першій частині нас ознайомили із документальним забезпеченням щодо товарів. Які перетинають митний кордон нашої країни. Вже у другій частині нам показали зону митного контролю, де товари зберігаються, розмитнюються, і т.д. Це було дуже цікаво, тому що краще один раз таке побачити, аніж сто разів почути», - Ганна Демченко, студентка ЖНАЕУ

«Було дуже цікаво розмовляти з кваліфікованими спеціалістами, які доволі докладно розповіли про цілі митниці. Також цікаво було знаходиться на зоні митного контролю, побачити склад тимчасового зберігання і т.д. Тому, я думаю, що для майбутньої професії, ми ці знання знадобляться», - Анастасія Ремньова, студентка ЖНАЕУ.