Територіальні органи ДФС
у Житомирській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Реагування на критичну публікацію в інтернет-виданні «Телеканал 112.UA»

22.05.2014

Джерело, що оприлюднило критичну публікацію, та порушена проблема:

 Інтернет-видання «Телеканал  112.UA», 20.05.2014

В Житомире блокируют кабинет чиновника областного управления Миндоходов с требованием люстрации

Люди заявляют, что Войтенко и остальные работники Миндоходов в Житомирской обл. возбуждали уголовные дела против предпринимателей и фактически блокировали их работу, поэтому бизнесмены были вынуждены увольнять людей 112.ua В Житомире предприниматели заблокировали кабинет и.о. заместителя начальника следственного управления финансовых расследований Сергея Войтенко. Об этом с места событий сообщает корреспондент телеканала "112 Украина". Протестующие требуют, чтобы Войтенко написал заявление об увольнении. Также люди заявляют, что Войтенко и остальные работники Миндоходов в Житомирской обл. возбуждали уголовные дела против предпринимателей и фактически блокировали их работу, поэтому бизнесмены были вынуждены увольнять людей. "Один пример, зашли предприниматели восстановить Житомирский аэропорт. Нашли у них нарушения на 1 млн, а пришили штрафов, санкций и т.д. на 25,5 млн. Кто здесь будет работать? Кто там будет создавать рабочие места? Это вызывает возмущение, потому мы сюда и пришли", - заявил глава ОГО "Автомайдан Житомира" Иван Ещенко. Претензии также выдвинули еще двоим чиновникам Александру Чепелю и Ольге Пономарчук. Напомним, ранее сообщалось, что налоговая Житомирской обл. проведет проверку по фактам взяточничества сотрудников, предоставленным Самообороной.

 

http://112.ua/politika/v-zhitomire-blokiruyut-kabinet-chinovnika-oblastnogo-upravleniya-mindohodov-s-trebovaniem-lyustracii-64410

 

Офіційна позиція ГУ Міндоходів:

 

У відповідь на публікацію «В Житомире блокируют кабинет чиновника областного управления Миндоходов с требованием люстрации» повідомляємо, що слідче управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Житомирській області вважає викладену інформацію такою, що не відповідає дійсності.

В інформації, що викладена в Інтернет-виданнях, вказано, що заступник начальника ГУ Міндоходів – начальник слідчого управління фінансових розслідувань С.В. Войтенко та інші працівники слідчого управління Міндоходів у Житомирській області порушують кримінальні справи та фактично блокують роботу підприємств внаслідок чого бізнесмени вимушені звільняти людей.

 Необхідно зазначити, що згідно вимог ст. 214 Кримінально-процесуального кодексу України, слідчий невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань.

Таким чином, прийняття рішення щодо реєстрації кримінальних проваджень є обов’язковим у випадку надходження заяв та повідомлень і в жодному разі не залежать від позиції Войтенка або інших співробітників слідчого управління Міндоходів у Житомирській області.

Разом з тим, мітингувальниками наведені недостовірні відомості щодо блокування слідчими роботи підприємств, що призводить до звільнення працівників та як приклад вказано на розслідування кримінального провадження щодо службових осіб підприємства, яке займається наданням послуг з авіаперевезень. Вказано: «…. знайшли порушення на 1 млн., а пришили штрафів, санкцій та інше на 25,5 млн.».

Вказана інформація є абсурдною та будь-яким чином не відповідає фактичним обставинам.

Так, за результатами податкової перевірки, ревізорами встановлено порушення податкового законодавства допущені службовими особами підприємства, що призвело до заниження податкових зобов’язань по податку на додану вартість у сумі 11 210 981,8 грн. та у відповідності до вимог Податкового кодексу України застосовано штрафну санкцію в розмірі 14 013 727 грн., а всього на загальну суму 25,2 млн. грн. Згідно висновку Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, висновки викладені в акті перевірки та розмір донарахованих сум підтверджені в повному обсязі.

У ході розслідування зазначеного кримінального провадження, слідчим обшуки не проводилися, банківські рахунки підприємства не блокувались, кошти не арештовувались, печатка та літаки не вилучались. Жоден працівник підприємства не був звільнений. Службовими особами підприємства на запит, надано документи, які підтверджують факти порушень викладені в акті перевірки. Таким чином, будь яких перешкод до здійснення фінансово-господарської діяльності підприємства не вчинено.

Крім того, як приклад тиску на бізнес вказано на розслідування кримінального провадження щодо державного підприємства торфодобувної галузі.

Хотілось би зазначити, що розслідування даного провадження здійснюється стосовно колишнього голови тендерного комітету, який був звільнений із займаної посади задовго до реєстрації кримінального провадження. Зазначений посадовець, спільно з двома керівниками підприємств міста Києва, внаслідок порушення вимог Закону України «Про здійснення державних закупівель», розтратили бюджетні кошти виділені в 2011 році на закупівлю лінії для сушки та брикетування торфу, внаслідок чого завдали збитки державному бюджету України на суму понад 3 млн.грн.

У ході розслідування зазначеного кримінального провадження, слідчим банківські рахунки підприємства не блокувались, кошти не арештовувались, печатка та лінія не вилучались. Жоден працівник підприємства не був звільнений. Таким чином, будь яких перешкод до здійснення фінансово-господарської діяльності підприємства не вчинено.

Разом з тим по даному кримінальному провадженню 3 особам оголошено підозри у вчиненні злочинів, передбачених ч.5 ст.191, ч.2 ст.209, ч.1 ст.366 КК України. Один з них перебуває у розшуку. У зв’язку з ухиленняв від явки до суду щодо іншого учасника так званої трійки судом надано ухвалу про примусовий привід. Третьому обрано міру запобіжного заходу у вигляді застави в сумі 365 тис.грн.

Міра покарання за вчинення даних злочинів, відповідно до Кримінального кодексу України передбачена від 7 до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Слід зазначити, що візити активістів, зокрема 12 та 20 травня 2014 року співпадають із призначеними судовими засіданнями Богунського районного суду м. Житомира по вказаному кримінальному провадженню, щодо  обрання  запобіжних заходів даним особам.

Разом з тим, у ході проведення слідчих (розшукових) дій, по даному кримінальному провадженню, отримано інформацію про необхідність написання скарг до різних контролюючих органів (СБУ, Генеральної прокуратури, Антикорупційний комітет, Люстраційний комітет, Правий сектор) на Чепеля О.В. та слідчого, що розслідує провадження, в яких потрібно відобразити неіснуючі факти корупційних дій, з метою відволікання їх від виконання своїх функціональних обов’язків та можливого подальшого звільнення із займаних посад.

Таким чином постає питання, інтереси кого в даному випадку відстоюють активісти та чи не являються зазначені візити прихованими спробами тиску на слідчі органи з метою уникнення кримінальної відповідальності певними вищевказаними особами за вчиненні злочини.

Також, під час візитів активісти ставили питання щодо майнових статків в.о. заступника начальника – начальника слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Житомирській області Войтенка С.В. (будинок та автомобіль) та начальника ВКР СУ ФР ГУ Міндоходів області Чепеля О.В. (автомобіль).

Майно, яке належить вищевказаним особам та отримані ними та членами їх сімей доходи, відповідно до Закону України від 07.04.2011 № 3206-VI, повністю відображено в деклараціях про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за відповідні роки, про що й було повідомлено активістів.

У ході спілкування з активістами, на прохання навести хоча б якісь достовірно відомі факти або події, так і не було надано жодної відповіді, крім загальних фраз про наявність підозри у корупційних вчинках.

 Разом з тим, за результатами зустрічі сторони (активісти) та керівництво слідчого управління дійшли висновків, що реєстрація кримінальних проваджень здійснюється у відповідності до законодавства України та ніяких незаконних дій до вказаних підприємств не застосовувалось та не проводилось, після чого активісти залиши кабінет начальника слідчого управління.

 

Інформаційно-комунікаційний відділ

ГУ Міндоходів у Житомирській області