Територіальні органи ДФС
у Житомирській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Сергій Солодченко. Моя мета – зламати суспільний стереотип про економічну недоцільність податкової міліції.

20.08.2020

Моя мета – зламати суспільний стереотип про економічну недоцільність податкової міліції.

Ми – не госпрозрахункова організація, яка має заробляти кошти на своє утримання. Наша місія в іншому – боротися з економічною злочинністю та упереджувати прояви тіньової економіки.

Щоб робити це ефективно, у працівників податкової міліції має бути достойний рівень заробітної плати – не нижчий ніж у інших правоохоронних відомствах.

Нагадаю, бюджет Державної фіскальної служби України на 2020 рік склав 1,3 мільярди гривень. Це близько 15% від минулорічного фінансування фіскальної служби, в складі якої ще була податкова та митні служби. Поряд з цим, майже 94% від загальної суми фінансування ДФС на цей рік, спрямовується на виплати заробітних плат.

На сьогодні в регіонах податковий міліціонер в середньому отримує 11,4 тисячі гривень, в центральному апараті дещо більше – 21,5 тисяч гривень. Це, м’яко кажучи, не дуже високі заробітки. При цьому, якщо порівнювати рівень зарплат в податковій міліції та в інших правоохоронних органах, то вони можуть бути у декілька разів нижчі. Це також реалії, в яких доводиться працювати податковій міліції.

Разом з тим, ДФС не тільки отримує кошти із бюджету, але й повертає їх у державну казну. Так, у направлених за сім місяців 2020 року до суду кримінальних провадженнях забезпечено відшкодування завданих державі збитків у сумі 796,5 млн гривень (докладніше за посиланням: https://bit.ly/3iOG4Ny), що складає 61% від виділених на фінансування податкової міліції коштів. До кінця року залишилось ще 5 місяців, відповідно, фінансові повернення від діяльності податкової міліції будуть лише зростати.

Крім того, маємо ще один показовий результат. У цьому році ми почали руйнувати існуючі раніше корупційні схеми. За рахунок цього, нам, разом з ДПС, вдалось збільшити більш ніж вдвічі сплату акцизного податку на спирт, а також на 16% - акцизу з вироблених підакцизних товарів. Так, за результатами І півріччя, суб’єкти, які виробляють спирт, а також мають ліцензію на його зберігання, сплатили понад 175 млн гривень акцизного податку. Це майже в 2,3 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року. Крім того, такими суб’єктами за цей період сплачено майже 12 млрд гривень акцизного податку з вироблених підакцизних товарів, шо на 1,67 млрд гривень більше, ніж торік.