Територіальні органи ДФС
у Житомирській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Житомирська митниця ДФС: Щодо вимог, заборон та обмежень, встановлених антикорупційним законодавством при проходженні державної служби

26.09.2019

Вивчення та оволодіння працівниками митниці норм антикорупційного законодавства, дотримання в процесі виконання працівниками службових обов’язків його вимог – є одним із пріоритетних напрямків роботи сектору з питань запобігання та виявлення корупції митниці.

Завідувачем даного сектору Миколою Мосійчуком та  головним державний інспектором сектору Ольгою Лісовською проведено черговий профілактичних захід – роз’яснювальну роботу серед працівників митниці  щодо вимог, заборон та обмежень, встановлених антикорупційним законодавством при проходженні державної служби.

Так, громадяни України при вступі на державну службу, крім прав та основних обов’язків державного службовця, добровільно й свідомо приймають обмеження і заборони, встановлені законодавством. Правові обмеження державних службовців зумовлені специфікою державних функцій і службових повноважень, виконуваних ними.

Законодавство встановлює низку положень, що за своїм змістом являються заборонами та обмеженнями  певних видів поведінки державних службовців, а за призначенням  – засобами запобігання корупційним правопорушенням та правопорушенням, пов’язаним з корупцією. Такі положення у своїй повсякденній діяльності державні службовці повинні знати, розуміти та дотримуватись.

Головною метою таких правових обмежень являється забезпечення дієвого функціонування державної служби, створення належних умов для виконання посадових повноважень, реалізація встановлених Конституцією прав і свобод посадовців та встановлення правових бар’єрів перед можливими зловживаннями державних службовців.

Такі правові заборони  й обмеження стосуються громадян України, які мають намір стати державними службовцями, і діють протягом усього часу проходження такими особами державної служби, а деякі з них починають діяти після припинення чи звільнення з державної служби.

Законом України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року  № 1700-VII (далі – Закон) встановлено спеціальні обмеження та вимоги щодо діяльності осіб уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування.

Отже, перелік, встановлених Законом вимог, заборон та обмежень включає в себе:

-       Обмеження щодо використання службових повноважень чи свого становища (стаття 22 Закону);

-       Обмеження щодо одержання подарунків(статті 23, 24 Закону);

-       Обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності (стаття 25 Закону);

-       Обмеження після припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави, місцевого самоврядування (стаття 26 Закону);

-       Обмеження спільної роботи близьких осіб (стаття 27 Закону);

-       Вимоги щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів (статті 28 – 36 Закону);

-       Вимоги до поведінки осіб, додержання вимог закону та етичних норм поведінки (статті 37, 38 Закону);

-       Вимоги щодо пріоритету інтересів (стаття 39 Закону);

-       Вимоги щодо політичної нейтральності (стаття 40 Закону);

-       Вимоги щодо неупередженості (стаття 41 Закону);

-       Вимоги щодо компетентності і ефективності (стаття 42 Закону);

-       Вимоги щодо нерозголошення інформації (стаття 43 Закону);

-       Вимоги щодо утримання від виконання незаконних рішень чи доручень (стаття 44 Закону);

-       Вимоги щодо подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (стаття 45 Закону);

-       Вимоги щодо своєчасності подання декларацій (стаття 49 Закону);

-       Вимоги щодо додаткових заходів здійснення фінансового контролю (стаття 52 Закону);

-       Вимоги щодо нерозголошення інформації про викривача та ужиття заходів щодо припинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення та інформування про таке правопорушення спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції  (стаття 53).

 За недотримання, порушення зазначених вимог, обмежень, заборон законодавством встановлено кримінальну, адміністративну, цивільно-правову та дисциплінарну відповідальність.

                                                                                     Житомирська митниця ДФС