Територіальні органи ДФС
у Житомирській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Трансфертне ціноутворення: зміни

27.08.2019

Головне управління ДФС у Житомирській області звертає увагу платників податків на зміни в законодавстві стосовно трансфертного ціноутворення, які діють з початку поточного року.

А саме, додано нові критерії визначення контрольованої операції: підпунктом «г» підпункту 39.2.1.1 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 Податкового кодексу України  (далі – Кодексу) передбачено визнання контрольованими операціями також внутрішньогосподарські розрахунки між нерезидентом та його постійним представництвом.

Підпунктом 39.2.1.5 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 Кодексу уточнено визначення осіб, які є стороною контрольованої операції в ланцюзі господарських (експортних та імпортних) операцій. Контрольованими можуть бути операції між платником податків і нерезидентом (які відповідають вимогам п.п. 39.2.1.1 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу), а не тільки з пов’язаною особою-нерезидентом.

Новим абзацом  підпункту  39.2.2.4 та новими підпунктами 39.2.2.10, 39.2.2.11 підпункту 39.2.2 пункту 39.2 статті 39 Кодексу закріплено принцип превалювання сутності над формою, а  саме: комерційні або фінансові характеристики контрольованої операції для цілей трансфертного ціноутворення  визначаються згідно з фактичними діями сторін операцій та фактичними умовами її проведення навіть у разі відсутності документального оформлення такої операції.

Також, згідно з підпунктом «и» підпункту 39.4.6 пункту 39.4 статті 39 Кодексу при наданні платником документації з трансфертного ціноутворення на запит центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, передбачено необхідність обґрунтування використання під час визначення діапазону рентабельності інформації за декілька податкових періодів (років) та розрахунок середньозваженого показника рентабельності.

Отже, платникам податків при здійсненні контрольованих операцій у поточному році та у майбутньому необхідно враховувати новації у  податковому законодавстві України.