Територіальні органи ДФС
у Житомирській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Житомирська митниця ДФС: Нова система валютного регулювання

11.02.2019

Житомирська митниця ДФС інформує,  що відповідно до Закону України від 21.06.2018 № 2473-VIII “Про валюту та валютні операції» (далі - Закон) з 7 лютого 2019 року змінено порядок переміщення валютних цінностей та банківських металів через митний кордон України.

Для фізичних осіб

Незалежно від статусу резидент/нерезидент, як при в’їзді так і при виїзді з України зобов’язані задекларувати валюту та банківські метали, які сумарно перевищують еквівалент 10 тис євро ( в суму 10 тис євро входить готівка та банківські метали).

Відмінено:

підтвердження статусу «резидент/нерезидент»;

надання резидентами документів, що підтверджують зняття ними готівки з власних рахунків у банках,  квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою (у разі здійснення такої операції) виключно на ту суму, що перевищує еквівалент 10000 євро;

норму для нерезидентів вивозити за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 тис євро, лише за умови  письмового декларування цієї готівки під час ввезення її в Україну;

надання документів, що підтверджують придбання банківських металів вагою, що перевищує 500 г, у вигляді зливків і монет в уповноважених банках та/або Національному банку.

Для юридичних осіб

Збільшується термін розрахунків за експортно-імпортними операціями з шести місяців до одного року, а також повністю скасовуються санкції в разі порушення термінів розрахунків.

Визначено, що Нацбанк і ДФС України здійснюють валютний нагляд із урахуванням ризик-орієнтованого підходу, не втручаючись в операції і діяльність організацій, які їх проводять. Однак відповідно до Закону агенти валютного нагляду матимуть право вимагати додаткові документи про операції - і їх обов'язково потрібно буде надавати.

Довідково. Нормативні акти, що діють моменту набрання чинності Закону

Постанова Правління НБУ «Про затвердження Положення про порядок здійснення уповноваженими установами аналізу та перевірки документів (інформації) про валютні операції» від 02.01.2019 р. № 8. 

Постанова Правління НБУ «Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 02.01.2019 р. № 9.

Постанова Правління НБУ «Про затвердження Правил функціонування Системи підтвердження угод на валютному ринку України» від 02.01.2019 р. № 10.

Постанова Правління НБУ «Про документ для обліку та реєстрації валютно-обмінних операцій» від 04.01.2019 р. № 16.

 

                                                                           Житомирська митниця ДФС