Територіальні органи ДФС
у Житомирській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Житомирська митниця ДФС: Застосування профілів АСАУР сприяє виконанню безпекової функції за рахунок ідентифікації товарів, що переміщуються через митний кордон України

08.02.2019

За результатами аналізу зовнішньоекономічних операцій, що здійснювались у зоні діяльності Житомирської митниці ДФС впродовж другого півріччя 2018 року збільшено додаткових митних платежів до бюджету на суму майже півмільйона гривень.

Такі підсумки роботи митниці від застосування автоматизованої системи аналізу та управління ризиками (далі - АСАУР), які формуються та спрацьовують під час здійснення митного оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України презентовано на прес-брифінгу у Житомирській митниці ДФС.

Сергій Бондарчук, завідувач сектору з управління ризиками Житомирської митниці ДФС зазначив, що принципи застосування системи управління ризиками для визначення форм та обсягів митного контролю закріплено Митним кодексом України (далі - МКУ), а програмне забезпечення використовується для забезпечення проведення автоматизованого аналізу та оцінки ризиків у режимі реального часу під час оформлення митних декларацій. Модулі АСАУР постійно оновлюються.

Профілі ризиків формуються АСАУР з метою контролю за додержанням законодавства з питань митної справи під час митного оформлення товарів та транспортних засобів. Такі заходи направлені в першу чергу на забезпечення повноти достовірності декларування та оподаткування.

Застосування АСАУР як автоматизованої частини системи управління ризиками дає змогу здійснювати автоматизований відбір митних декларацій або переміщень товарів, транспортних засобів, осіб через державний кордон, за якими необхідно посилити митний контроль, визначати перелік митних формальностей та фіксувати інформацію, внесену посадовими особами митниць за результатами проведених митних формальностей.

Інтеграція використання митних і податкових баз даних, зокрема для автоматизації оцінки ризиків, дала змогу підвищити ефективність механізму проведення аналізу та оцінки ризиків, відповідно якому зовнішньоекономічні операції підлягають додатковій оцінці щодо наявності ризиків з використанням доступних джерел інформації найбільш ризикових зовнішньоекономічних транзакцій під час здійснення митного контролю.

Робота АСАУР спрямована на виявлення невідповідностей, розбіжностей чи порушень під час митного контролю та митного оформлення. АСАУР виділяє зовнішньоекономічні поставки, які підпадають в область ризику і формує необхідність проведення додаткових, конкретних в кожному випадку заходів з боку митниці. Якісне виконання додаткових процедур, пов’язаних з митним контролем є запорукою правомірного здійснення митного оформлення товарів. За результатами наповнення системи інформацією та відповідними індикаторами, у митного органу є можливість контролю за достовірним заявленням митної вартості товару, коду УКТ ЗЕД, відповідності товару заявленому у товаросупровідних документах, що впливає у подальшому на об’єктивність нарахування митних платежів.

Для уникнення непорозумінь та зайвих затримок у митному оформленні товарів, суб’єктам слід додержуватися норм законодавства, що регулюють питання митного оформлення, а саме надавати митному органу повну та об’єктивну інформацію та документи про товари, що підлягають митному оформленню.

АСАУР виділяє товари (зовнішньоекономічні операції, суб’єкти) для ретельної перевірки за конкретними критеріями, для встановлення об’єктивності наданих документів та товарів. При цьому, відповідно до статті 320 МКУ, застосування АСАУР дозволяє здійснювати вибірковий контроль зовнішньоекономічних операцій. Такий метод роботи системи виключає можливість існування людського фактору при здійсненні митного контролю посадовими особами митниці.

Система управління ризиками України створювалася та розвивається з урахуванням міжнародних стандартів та кращого міжнародного досвіду.

Положення Митного кодексу України щодо безпосереднього застосування АСАУР відповідають стандартним правилам Міжнародної конвенції про спрощення та гармонізацію митних процедур, Угоди про спрощення процедур торгівлі СОТ, положенням Митного кодексу Союзу.

В Україні міжнародні норми управління ризиками втілюються відповідно  до Стратегії розвитку системи управління ризиками у сфері митного контролю на період до 2022 року, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України.

Реалізація цієї Стратегії дасть змогу забезпечити використання в Україні сучасної, гнучкої, багатофункціональної системи управління митними ризиками, яка наповнюватиметься як на центральному, так і на регіональному рівні, з використанням різноманітних джерел інформації, основною метою якої є досягнення оптимального балансу між спрощенням процедур міжнародної торгівлі та забезпеченням належного рівня контролю відповідно до компетенції митниць.

 

                                                                           Житомирська митниця ДФС