Територіальні органи ДФС
у Житомирській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Податківці зустрілись з головами об'єднаних територіальних громад Бердичівщини

05.11.2018

Днями в Бердичівській ОДПІ відбулась семінар-нарада представників фіскальної служби області з головами об'єднаних територіальних громад Бердичівського, Андрушівського, Попільнянського, Ружинскького, Любарського, Чуднівського районів. На території цих районів створено вже 8 ОТГ, та у перспективі планується створення 17 ОТГ. Темою такої зустрічі було обговорення  проблем та перспектив зміцнення податкової бази місцевих бюджетів в умовах реалізації реформи місцевого самоврядування.

 "Надзвичайно вагомим завжди був і є внесок фіскальної служби у наповнення місцевих бюджетів. Зміни до Бюджетного та Податкового кодексів України у напрямі бюджетної децентралізації розширили права місцевих органів влади та надали їм бюджетну самостійність, розширили джерела наповнення місцевих бюджетів та окреслили базу фінансових ресурсів. Сьогодні важливо спрямувати кошти, зібрані у вигляді податків і зборів, безпосередньо місцевим громадам та створити умови, при яких громади зможуть самостійно заробляти кошти для свого розвитку" - звернулась до керівників ОТГ заступник начальника Головного управління ДФС у Житомирській області Катерина Риженкова. 

За її словами, до вагомого джерела доходів громади, окрім майнових податків належить і податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок та акцизний податок з роздрібної реалізації підакцизної продукції. 

 Окремим питанням на заході обговорили шляхи та заходи, спрямовані на детінізацію ринку праці. 

«На виконання Розпорядження КМУ від 05 вересня 2018 р. № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» Головним управління ДФС в області спільно з управлінням Держпраці у Житомирській області заплановано ряд заходів з виявлення та упередженя детінізації ринку праці. На даний час вже проведено 28 фактичних перевірок, за результатами яких легалізовано працю 150 осіб», - зазначив начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Житомирській області Денис Омельянчук. 

Крім того, Денис Омельянчук запропонував керівникам ОТГ алгоритм дій органів місцевого самоврядування і контролюючих органів щодо забезпечення надходжень до місцевого бюжету та обговорено можливості громад резерви надходжень до бюджету місцевих податків і зборів.

Результатом конструктивного діалогу семінар-наради стало прийняття рішення щодо створення робочих груп, які сприятимуть розширенню бази оподаткування з наповнення бюджетів територіальних громад.

Головним управління ГУ ДФС у Житомирській області і надалі планується проведення спільних заходів із органами місцевого самоврядування  по всій Житомирській області.

Сектор комунікацій ГУ ДФС у Житомирській області