Територіальні органи ДФС
у Житомирській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних є більш зручним способом отримання інформації чим надсилання письмових запитів?

Кабмін скоротив час на реєстрацію податкових накладних у ЄРПН

16.05.2018

Кабінет міністрів України змінив Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних (ЄРПН), скоротивши до 12 годин операційний день роботи реєстру.

Так, з 24 березня 2018 року набрала чинності постанова Кабінету міністрів України №204 від 21 лютого 2018 року, якою внесено зміни до зазначеного Порядку.

Змінами, зокрема, передбачено, що операційний день ЄРПН триває в робочі дні з 8-ї до 20-ї години. Попередньою редакцію Порядку тривалість операційного дня було встановлено з 0 до 23-ї години.

Крім того, новий порядок передбачає, що технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки реєстру, не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків.

Якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочій день, такий день вважається операційним днем.

Як зазначається, відповідно до внесених змін податкова накладна та/або розрахунок коригування (ПН/РК), реєстрацію яких зупинено, реєструється у день прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про їх реєстрацію, або набрання законної сили рішенням суду про їх реєстрацію (у разі надходження до ДФС відповідного рішення), а також у разі неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в їх реєстрації.

Нагадаємо, днями змінено порядок реєстрації платників ПДВ, зокрема, уточнено органи та посадових осіб, що мають опікуватися зазначеною реєстрацією чи її анулюванням.

Крім того, ДФС HYPERLINK "https://mind.ua/news/20182999-dfs-nova-sistema-blokuvannya-podatkovih-nakladnih-znachno-zmenshit-kilkist-zablokovanih-dokumentiv"надалаHYPERLINK "https://mind.ua/news/20182999-dfs-nova-sistema-blokuvannya-podatkovih-nakladnih-znachno-zmenshit-kilkist-zablokovanih-dokumentiv" HYPERLINK "https://mind.ua/news/20182999-dfs-nova-sistema-blokuvannya-podatkovih-nakladnih-znachno-zmenshit-kilkist-zablokovanih-dokumentiv"роз’яснення щодо роботи нової системи блокування податкових накладних/розрахунків коригування (ПН/РК), яка має в десятки разів зменшити кількість зупинених документів завдяки збільшенню етапів перевірки з двох до чотирьох, уточненню критеріїв перевірки, введенню двох рівнів прийняття рішення щодо ПН та відведенню на це 5-денного терміну.