Територіальні органи ДФС
у Житомирській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних є більш зручним способом отримання інформації чим надсилання письмових запитів?

Громадянин Білорусі намагався вивезти з України 110-річний самовар

07.05.2018

Працівниками Житомирської митниці ДФС спільно з прикордонниками в пункті пропуску «Виступовичі» зафіксовано спробу вивезення самовару початку ХХ століття з клеймами «Паровая самоварная фабрика Торгово-Промышленного Товарищества М. СЛІОЗБЕРГ».

Під час огляду автомобілю, який належить громадянину Р. Білорусь, у багажному відділі автомобіля серед особистих речей виявлено самовар, який чоловік намагався вивезти з України без дозвільних документів.

Для проходження митного контролю громадянин обрав спрощену систему – «зелений коридор», чим заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо вивезення за межі митної території України.

Своїми діями громадянин Р. Білорусь порушив порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, якими обмежено переміщення культурних цінностей  через митний кордон України відповідно до Закону України № 1068-ХІV, від 21 вересня 1999 р., та наказу Міністерства Культури і мистецтв України № 258 від 22.04.2002р.

Складено протокол про порушення митних правил за статтею 471 Митного кодексу України. Самовар вилучено до винесення судом рішення у справі.

Нагадуємо, що предмети, які виготовлені до 1950 року, та твори друку, які видані до 1945 року, при переміщенні потребують подання дозволу Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України або експертного висновку, виданого державними установами, закладами культури, іншими організаціями, уповноваженими на проведення державної експертизи культурних цінностей.