Територіальні органи ДФС
у Житомирській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Житомирська митниця ДФС: повернення авансових платежів і помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів у новому форматі

12.10.2017

Порядок повернення авансових платежів (передоплати) і помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів (далі – Порядок) затверджено наказом Міністерства фінансів України від 18.07.2017 №643, який набрав чинності з 26.09.2017.

Основними перевагами для суб’єктів господарювання та фізичних осіб при поверненні коштів авансових платежів (передоплати) є наступні:

- заява відтепер може надсилатись засобами електронного зв’язку з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису відповідальних осіб, не пізніше 1095 днів з дня подання (раніше подавалась лише в письмовому вигляді);

- розглядається заява з метою проведення перевірки наявності коштів на рахунку за даними автоматизованої системи в термін не більше 5 робочих днів (раніше 10 робочих днів, тож термін зменшено вдвічі); 

- акт звірки залишків складається тільки у разі розбіжностей, якщо вказана у заяві сума за даними автоматизованої системи у повному обсязі відсутня, готується та направляється письмова відмова у поверненні коштів з депозитного рахунку з пропозицією щодо проведення звірки залишків сум коштів авансових платежів (передоплати).

- термін підписання висновку – 8 робочих днів на підставі якого, не пізніше наступного дня здійснюється повернення коштів.

Скасовано проведення перевірок щодо правильності митного оформлення із залученням структурних підрозділів митниці ДФС. Відтепер повернення помилково та/або надміру сплачених сум митних, інших платежів та пені здійснюється відповідно поданої заяви.

Найважливіше, що відтепер повернення авансових платежів і помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів можливе на депозитні рахунки іншої митниці ДФС за бажанням платника, що доповнило в повній мірі реалізацію права суб’єкта господарювання та фізичної особи на здійснення митного оформлення у будь-якому органі відповідно статті 247 Митного кодексу України.