Територіальні органи ДФС
у Житомирській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Громадянам про податкову знижку

20.03.2019

Житомирське управління ГУ ДФС у Житомирській області  нагадує, що повернути частину податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), сплаченого громадянами із заробітної плати, можна, зокрема, у разі реалізації ними права на податкову знижку.

Згідно з нормами статті 166 Податкового кодексу України платники ПДФО мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.

Для отримання податкової знижки платнику податку необхідно заповнити і подати до державної податкової інспекції за своєю податковою адресою (місцем проживання фізичної особи, за яким вона береться на облік як платник податку у контролюючому органі) податкову декларацію про майновий стан і доходи по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

До податкової знижки включаються фактичні здійсненні протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами (квитанції, чеки, касові ордери, копії договорів) і надається виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а так само резиденту - фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилася від  прийняття облікової картки платника (ідентифікаційного номера)  та має відмітку в паспорті.

Перелік витрат дозволенних до включення до податкової знижки, визначено  статтею 166 Податкового кодексу.

Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Таким чином, для скористання правом на податкову знижку за 2018 рік громадянам необхідно надати Декларацію до кінця 2019 року.

                                               Сектор організаційного забезпечення

                                               Житомирського управління ГУ ДФС

                                               у Житомирській області