Територіальні органи ДФС
у Житомирській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Про основні аспекти деклараційної кампанії -2019 розповіли на «гарячій лінії»

06.02.2019

В Україні щороку з 1 січня по 1 травня триває деклараційна кампанія за минулий рік. З метою висвітлення питань порядку подання громадянами податкової декларації про майновий стан і доходи за 2018 рік заступником начальника відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб  Житомирського управління ГУ ДФС у Житомирській області Лідією Лайпольт проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». Надаємо роз’яснення з  найпоширених питань.

1. В яких випадках необхідно обов’язково подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2018 рік ?

Обов’язок щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи у платників податків виникає, зокрема, при отриманні доходів не від податкових агентів, тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи, тобто які не є підприємцями або не провадять незалежну професійну діяльність; при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування; при отриманні іноземних доходів; в інших випадках, передбачених законодавством.

Декларації подаються за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою поштою або засобами електронного зв’язку. При необхідності платники зможуть отримати безкоштовні консультації і допомогу в заповненні податкової декларації про майновий стан і доходи у Центрі обслуговування платників Житомирського управління  ГУ ДФС у Житомирській області, за  адресою майдан Перемоги , 2 .

2. Які електронні сервіси можна використовувати для заповнення декларації про майновий стан і доходи?

При направленні податкової декларації засобами електронного зв’язку громадяни можуть скористатися новим електронним сервісом в «Електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення такої декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна

3. Чи є зміни в отриманні податкової знижки за навчання за 2018 рік?

Наказом Міністерства фінансів України від 01.11.2018 №866, що набрав чинності 19.12.2018, затверджено Зміни до Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи (внесені Законом України від 03 липня 2018 року №2477 «Про внесення змін до Податкового кодексу України»).

З 2019 року, з метою використання права на податкову знижку у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року, платник податку може включити фактично здійснені ним витрати у вигляді суми коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, підтверджені відповідними документами. При цьому декларація про майновий стан і доходи подається до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків до 31 грудня 2019 року (включно) за звітний 2018 податковий рік.

4. В які терміни громадянам необхідно подати  податкову декларацію про майновий стан і доходи?

Для громадян, які зобов’язані згідно з  нормами Податкового кодексу подати податкову декларацію, і осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 01 травня року, що настає за звітним. Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем. Громадяни, які мають право на податкову знижку, можуть скористатися цим правом протягом року до 31.12.2019 (включно).

5. В яких випадках річна декларація про майновий стан і доходи громадянами  не подається ?

Відповідно до ст.179 Податкового кодексу  платник податку зобов'язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи у випадках, передбачених розділом IV Кодексу.

Податкова декларація не подається, якщо платник податку отримував доходи:  - від податкових агентів, які згідно з IV розділом Кодексу не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених IV розділом Кодексу;

- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок на доходи фізичних осіб відповідно до IV розділу Кодексу;

- у вигляді об'єктів спадщини, які відповідно до розділу IV Кодексу оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 Кодексу.

 Сектор організаційного забезпечення

                                                      Житомирського управління

                                                      ГУ ДФС у Житомирській області