Територіальні органи ДФС
у Житомирській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Житомирська митниця ДФС: переміщення зброї через митний кордон України

18.10.2018

Кожного дня митний кордон України перетинають сотні тисяч людей. З початку року в зоні діяльності Житомирської митниці ДФС українсько-білоруський кордон перетнули майже 1 млн. осіб.

За статистичними даними Житомирської митниці ДФС в міжнародних та міждержавних пунктах пропуску здійснено пропуск через митний кордон України 288 тис. одиниць транспортних засобів та  4950 тис. тонн вантажів.

Процедури митного контролю громадян здійснюються шляхом обрання необхідних форм та обсягів контролю, достатніх для забезпечення додержання законодавства з питань державної митної справи та міжнародних договорів.

Кожна особа, яка має намір перетнути митний кордон має знати, пам'ятати та дотримуватись митних правил, за недотримання та їх порушення загрожує штраф.

Плануючи перетнути митний кордон України зі зброєю необхідно знати, що питання регулюються Порядком виготовлення,придбання,зберігання,перевезення, обліку і використання спеціально визначених предметів,матеріалів і речовин встановлений Положенням про дозвільну систему,затвердженим постановою Кабінету Міністрів від 12.10.92 №576.

До предметів, матеріалів і речовин, на які поширюється дозвільна система, зокрема, віднесені:

- вогнепальна зброя (нарізна воєнних зразків, несучасна стрілецька, спортивна, навчальна, охолощена, мисливська нарізна і гладкоствольна), бойові припаси до неї;

- холодна зброя (арбалети, мисливські ножі тощо);

- пневматична зброя калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду;

- пристрої вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначені патрони;

- вибухові матеріали і речовини.

Видача дозволів на виготовлення, придбання, зберігання, обліку, охорону, перевезення і використання предметів, матеріалів і речовин здійснюється:

- на вогнепальну зброю (нарізну воєнних зразків, несучасну стрілецьку, спортивну, навчальну, охолощену, мисливську нарізну і гладкоствольну), бойові припаси до неї, холодну зброю, пристрої вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначені патрони - у порядку, визначеному Міністерством внутрішніх справ України;

- на вибухові матеріали і речовини, їх перевезення - у порядку, визначеному Держнаглядохоронпраці разом з МВС.

Зокрема, Інструкція про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів, затверджена наказом Міністерства внутрішніх справ України від 21.08.98 № 622.

Зазначимо, що вогнепальна зброя, крім зброї армійських зразків, заряджені патрони до неї, пневматична та холодна зброя громадянами України перевозяться через державний кордон на підставі дозволів МВС, ГУМВС, УМВС України, а іноземними громадянами - тільки за дозволом МВС України.

Ввезення на територію України громадянами України зброї, якою вони нагороджені главами іноземних держав, главами урядів іноземних держав, іншими офіційними особами, які мають на це право, здійснюється за дозволами МВС України.

Не забувайте про обмеження, аби уникнути неприємних ситуацій під час перетину кордону.

 

                                                                                                              Житомирська митниця ДФС