Територіальні органи ДФС
у Житомирській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

ПРОТОКОЛ засідання громадської ради при ГУ ДФС у Житомирській області

09.11.2018

ПРОТОКОЛ

засідання громадської ради при ГУ ДФС у Житомирській області

 

Дата та час проведення: 07 листопада 2018 року, 15 год. 00 хв.

Місце проведення: зала засідань Головного управління ДФС у Житомирській області, вул. Юрка Тютюнника, 7.

Присутні члени громадської ради: Балан В.В., Годовська Т.Б., Ляшенко Р.В.,   Мороз Ю.Ю., Мяснов І.П., Махновському А.А. (за дорученням Опанасюка Ю.А.), Горбунова Г.О. (за дорученням Панченко І.А.), Тодорович Р.Л., Чеховець Т.В., Чижевська Л.В., Яремчук І.В.

 Запрошені:

перший заступник голови ГУ ДФС області Новоженіна Н.Є.

начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС області Омелянчук Д.М., начальник управління обслуговування податків Пивоварова Л.В., завідувач сектору комунікацій К.П.Сімян, головний ревізор - інспектор сектору комунікацій Корнійчук А.М., голова Ради міського відділення Асоціації платників податків в Житомирській області Астахова  О.М.

 ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

1. Заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення, використання не задекларованої праці найманих працівників.

2. Про впровадження пілотного проекту електронної системи - "Електронний чек".

3. Різне.

 Порядок денний прийнято одноголосно.

Перед початком засідання до присутніх з вступним словом звернулись перший заступник голови ГУ ДФС області Новоженіна Н.Є. та голова громадської ради Годовська Т.Б.

З питання 1 Порядку денного

СЛУХАЛИ:

Начальника управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС області Омелянчука Д.М., який повідомив, що ГУ ДФС області вживаються заходи на виконання вимог Розпорядження КМУ від 05 вересня 2018 р. № 649-р щодо суб’єктів господарювання фізичних та юридичних осіб з питань легалізації трудових відносин. Так, у жовтні 2018 року офіційно працевлаштовано 644,6 тис. найманих осіб, що у 2 рази більше, ніж у серпні цього року, У вересні цього року роботодавці офіційно оформили працю майже 490 тис. найманих осіб. Така позитивна тенденція є результатом заходів щодо легалізації найманої праці та заробітної плати, які вживаються органами ДФС спільно з Держпраці, Пенсійним фондом України, іншими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування. Загалом, за результатами проведеної роз’яснювальної роботи та контрольно - перевірочних заходів проведених у жовтні, подано 14,9 тис. повідомлень про прийняття на роботу, що на 4,4 тис. більше ніж за аналогічний період минулого року. Проводяться спільні рейди – перевірки, у разі виявлення порушень застосовуються штрафні санкції. Але позиція фіскальної служби області полягає в наповненні бюджету, не за рахунок в застосування фінансових санкцій, а виконання суб’єктами господарювання норм в легальному полі трудового і податкового законодавства.

Омелянчук Д.М. також повідомив, що триває інформаційно - роз’яснювальна робота з ОТГ області, та запропонував громадській раді при ГУ ДФС області долучитись до інформаційної кампанії.

ВИСТУПИЛИ:

Голова громадської ради Годовська Т.Б. поцікавилась кількістю штрафних санкцій, які були застосовані до підприємців.

Омелянчук Д.М. повідомив , що лише до трьох платників податків застосовано штрафні санкції, всі інші виявлені нелегальні працівники були офіційно працевлаштовані у той же день.

Горбунова Г.О. повідомила, що питання легалізації трудових відносин розглядаються на семінарах для бухгалтерів.

 Голова громадської ради Годовська Т.Б. внесла пропозицію щодо підготовки звернення від громадської ради до голів ОТГ з питань легалізації трудових відносин.

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ:

за” — 11, “проти” — 0, “утримався” — 0.

 ВИРІШИЛИ:

1. Інформацію взяти до відома.

2. Голові громадської ради Годовській Т.Б. організувати підготовку звернення до голів об’єднаних територіальних громад.

З питання2 Порядку денного

СЛУХАЛИ:

Начальника управління обслуговування податків Пивоварову Л.В., яка ознайомила присутніх з пілотним проектом електронної системи - “Електронний чек”, зокрема продемонструвала роботу сервісу на сайті ДФС області.

 ВИСТУПИЛИ:

Ляшенко Р.В. зауважила, що система “Електронний чек” зручна, але  недосконала, і висловила низку застережень в частині захисту прав споживачів, наприклад, у покупця не залишається документу про оплату товару або послуги і це може вплинути на задоволення його вимог у разі обміну або повернення товару.

Начальника управління обслуговування податків Пивоварова Л.В. повідомила, що система працює в тестовому режимі і в ній передбачено “зворотний  зв’язок” з користувачами, тобто усі зауваження можна надсилати через сайт  до розробників в ДФС України, які будуть їх узагальнювати та виправляти помилки.

Яремчук І.В. звернула увагу присутніх на недоцільність заміни касового апарату у разі його справності.

ВИРІШИЛИ:

1. Інформацію взяти до відома.

2. Членам громадської ради сприяти інформуванню підприємницьких організацій  про впровадження пілотного проекту електронної системи - "Електронний чек".

3. Голові громадської ради Годовській Т.Б. організувати підготовку звернення до Міністерства фінансів України та Державної фіскальної служби України стосовно застережень в частині захисту прав споживачів.

З питання 3 Порядку денного

Секретар громадської ради Чеховець Т.В. запропонувала перенести в онлайн режимі розгляд питання припинення членства в громадської ради осіб, які не відвідували засідання три рази поспіль, що передбачено п. 4.18. Положення про громадську раду.

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ:

за” — 11, “проти” — 0, “утримався” — 0.

ВИРІШИЛИ:

1. Доручити секретарю громадської ради Чеховець Т.В.:

- провести аналіз відвідування засідань членами громадської ради та надати інформацію на електронні адреси членів ГР при ГУ ДФС області;

- провести онлайн обговорення питання виключення або заміни членів громадської ради, які не відвідують засідання ГР при ГУ ДФС області та які не беруть участі в її діяльності між засіданнями.

Голова громадської ради при ГУ ДФС у Житомирській області Годовська Т.Б. оголосила засідання громадської ради закритим.

 

Голова засідання                                                                              Т.Б. Годовська

 Секретар засідання                                                                           Т.В. Чеховець