Територіальні органи ДФС
у Житомирській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

ПРОТОКОЛ №4 засідання громадської ради при ГУ ДФС у Житомирській області

23.03.2018

Дата та час проведення: 20 березня 2018 року, 14 год. 00 хв.

Місце проведення: зала засідань Головного управління ДФС у Житомирській області, вул. Юрка Тютюнника, 7.

 

Присутні члени громадської ради: Годовська Т.Б., Ляшенко Р.В., Воробйов Ю.В., Демчик Є.О., Мороз Ю.Ю., Горбунова Г.О. (за дорученням Панченко І.А.), Тодорович Р.Л., Чеховець Т.В., Чижевська Л.В., Яремчук І.В.

 

Запрошені:

начальник Головного управління ДФС області Лавров О.С.,

начальник управління моніторингу доходів та обліково-звітних систем Єфременко Т.В.,  начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Омельянчук Д.М., заступник начальника управління-начальник відділу супроводження судових спорів планових перевірок Савицька І.С., головний державний ревізор-інспектор сектору комунікацій відділу організації роботи Корнійчук А.М., головний державний інспектор сектору комунікацій відділу організації  роботи Левковська К.В.;

голова Ради міського відділення Асоціації платників податків в Житомирській області Астахова  О.М.

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

1. Обговорення порядку зупинення реєстрації податкових накладних з  Постановою КМУ №117 від 21.02.2018 року.

2. Формування доходів місцевих бюджетів за рахунок податкових надходжень.

3. Внесення змін до положення про ГР при ГУ ДФС у Житомирській області.

4. Різне.

 

Порядок денний прийнято одноголосно.

 

Перед початком засідання до присутніх з вступним словом звернувся начальник Головного управління ДФС у Житомирській області Лавров О.С.

 

З питання 1 Порядку денного

СЛУХАЛИ:

Заступник голови громадської ради Ляшенко Р.В. ознайомила присутніх з Порядками з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженими Постановою КМУ №117 від 21.02.2018, та  вказала на зауваження, які має підприємницька спільнота до вимог цих порядків, бо з прийняттям Постанови КМУ №117 та у випадку затвердження проектів ДФС України щодо критеріїв ризиковості становище платників податків може значно ускладнитись, очікуване полегшення реєстрації податкових накладних та максимальна прозорість порядку зупинення такої реєстрації не відбуваються.

 

ВИСТУПИЛИ:

Начальник Головного управління ДФС області Лавров О.С., начальник управління моніторингу доходів та обліково-звітних систем Єфременко Т.В. надали свої коментарі щодо претензій підприємців.

 

Голова громадської ради Годовська Т.Б. внесла пропозицію звернутись до Кабінету Міністрів, Міністерства фінансів, Державної фіскальної служби, громадської ради при ДФС України з листом, в якому висловити позицію  громадської ради при ГУ ДФС області та надати свої пропозиції щодо внесення змін до проекту “Критеріїв ризиковості платника податку”, проект листа доручити підготувати заступникові голови громадської ради Ляшенко Р.В.

 

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ:

за” — 10, “проти” — 0, “утримався” — 0.

 

ВИРІШИЛИ:

1. Звернутись до Кабінету Міністрів, Міністерства фінансів, Державної фіскальної служби, громадської ради при ДФС України з вимогою щодо внесення змін у проекти “Критеріїв ризиковості платника податку”.

2. Доручити Ляшенко Р.В. підготувати проект листа з урахуванням висловлених під час засідання пропозицій та надіслати електронною поштою для остаточного погодження членам громадської ради.

3. Доручити голові громадської ради при ГУ ДФС області Годовській Т.Б. підписати звернення та надіслати Прем'єр-міністру України Гройсману В.Б.

 

З питання2 Порядку денного

СЛУХАЛИ:

Начальника управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС області Омельянчука Д.М., який звернув увагу членів громадської ради на ситуацію щодо надходження майнових податків до територіальних бюджетів, зокрема об'єднаних територіальних громад. Зокрема, він звернувся до громадської ради з пропозицією взяти участь в реалізації співпраці між територіальними органами ГУ ДФС в області, ОТГ та громадськості з метою приведення рішень ОТГ про встановлення ставок, надання пільг у відповідність до норм законодавства України в т. ч. ПКУ; надання до територіальних органів ГУ ДФС в області переліків та інформацій, необхідних для обрахунку майнових податків фізичним особам; поширення повідомлень громадян про необхідність сплати майнових податків; проведення широкомасштабної роз’яснювальної роботи як з громадянами, так і з посадовими особами ОТГ щодо добровільної сплати майнових податків.

Крім цього, звернув увагу членів Громадської ради що наразі триває кампанія декларування доходів громадян отриманих у 2017 році. Коротко окреслив категорії громадян, які повинні подати до 1 травня декларації, способи їх подачі та право громадян на податкову знижку.

 

ВИСТУПИЛИ:

Астахова О.М. запропонувала долучити до співпраці Асоціацію міст України.

Годовська Т.В. внесла пропозицію надати членам громадської ради графік зустрічей працівників ГУ ДФС з територіальними громадами. 

Астахова О.М., Тодорович Р.Л., Демчик Є.О. винесли на обговорення питання сплати податку на землю та оренди земельних ділянок в місті Житомирі.

Годовська Т.Б. внесла пропозицію доручити Астаховій О.М., Демчику Є.О. підготувати обгрунтування та пропозиції щодо можливостей громадської ради при ГУ ДФС області вплинути на ситуацію з орендою землі в місті Житомирі.

 

Яремчук І.В. зазначила, що громадськість звертає увагу на велику кількість магазинів та аптек, розташованих в будівлях, що належать комунальним медичним закладам та ВЖРЕПам. У громадськості виникає питання: “чи надходять кошти від оренди комунального майна у місцевий бюджет?”. Годовська Т.Б. запропонувала вивчити це питання, надати запити до керівництва комунальних медичних закладів та ВЖРЕПів щодо кількості зданих в оренду приміщень та умов сплати коштів за оренду.

 

ВИРІШИЛИ:

1. Сприяти проведенню роз’яснювальної роботи з громадянами та посадовими особами органів місцевого самоврядування щодо добровільної сплати майнових податків, а також щодо подання річної декларації про майновий стан і доходи за 2017 рік.

2. Доручити Астаховій О.М., Демчику Є.О. підготувати обґрунтування та пропозиції щодо можливостей громадської ради при ГУ ДФС області вплинути на ситуацію з орендою землі в місті Житомирі.

3. Доручити Яремчук І.В. підготувати запити до керівництва комунальних медичних закладів та ВЖРЕПів щодо кількості зданих в оренду приміщень та умов сплати коштів за оренду.

 

З питання 3 Порядку денного

Заступник голови громадської ради Ляшенко Р.В. ознайомила присутніх з порівняльною таблицею до проекту змін, що пропонуються для внесення до Положення про громадську раду при ГУ ДФС області, та внесла пропозицію ухвалити їх з подальшим затвердженням Положення про громадську раду в новій редакції.

 

Годовська Т.Б. поставила на голосування пропозицію Ляшенко Р.В.

 

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ:

“за” — 10, “проти” — 0, “утримався” — 0.

 

ВИРІШИЛИ:

1. Ухвалити зміни до Положення про громадську раду при ГУ ДФС області.

2. Доручити секретарю громадської ради підготувати Положення громадської ради в новій редакції.

3. Голові громадської ради Годовській Т.Б. надати Положення про громадську раду в новій редакції на погодження начальнику Головного управління ДФС області Лаврову О.С.

Голова громадської ради при ГУ ДФС у Житомирській області Годовська Т.Б. оголосила засідання громадської ради закритим.

 

Голова засідання                                                                              Т.Б. Годовська

 

Секретар засідання                                                                           Т.В. Чеховець