Територіальні органи ДФС
у Житомирській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

ПРОТОКОЛ №3 засідання громадської ради при ГУ ДФС у Житомирській області

18.12.2017

Дата та час проведення: 15 грудня 2017 року, 15 год. 00 хв.

Місце проведення: зала засідань Головного управління ДФС у Житомирській області, вул. Юрка Тютюнника, 7, кім. 302.

Присутні члени громадської ради: Годовська Т.Б., Ляшенко Р.В., Мороз Ю.Ю., Опанасюк Ю.А., Горбунова Г.О. (за дорученням Панченко І.А.), Тодорович Р.Л., Чеховець Т.В., Грабчук І.Л. (за дорученням Чижевської Л.В.), Яремчук І.В.

Запрошені:

заступник начальника ГУ ДФС області Свєтяш І.В., начальник відділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями  Яремчук С.А., начальник управління моніторингу доходів та обліково-звітних систем Єфременко Т.В., начальник юридичного управління Туман Н.В., завідувач сектору комунікацій відділу організації роботи - Дембіцька І.Л.,  представник  міського відділення Асоціації платників податків Астахова  О.М.

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

1. Обговорення законопроекту № 6776-д «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» (в частині реєстрації податкових накладних).

2. Пропозиції щодо удосконалення адміністрування, контролю, обліку розроблення та впровадження програмного забезпечення розрахункових операцій.

3. Різне.

Порядок денний прийнято одноголосно.

Перед початком засідання до присутніх з вступним словом звернулись заступник начальника ГУ ДФС області Свєтяш І.В. та голова громадської ради  Годовська Т.Б.

 

З питання 1 Порядку денного

ВИСТУПИЛИ:

Заступник голови громадської ради Ляшенко Р.В. звернула увагу присутніх на положення законопроекту № 6776-д «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» в частині реєстрації податкових накладних.

Ляшенко Р.В. внесла пропозицію звернутись до голови Верховної ради України Парубія А.В., голови комітету ВРУ Южаніної Н.П., Прем'єр-міністра України Гройсмана В.Б. з вимогою щодо скасування процедури зупинення реєстрації податкових накладних, як такої, що суперечить принципу презумпції правомірності рішень платника (закріпленого Податковим кодеком України).

ВИСТУПИЛИ:

Начальник управління моніторингу доходів та обліково-звітних систем Єфременко Т.В. роз'яснила членам громадської ради як працює система блокування накладних та роботу підрозділу з моніторингу.

Годовська Т.Б. поставила на голосування пропозицію Ляшенко Р.В. щодо звернення до голови Верховної ради України Парубія А.В., голови комітету ВРУ Южаніної Н.П., Прем'єр-міністра України Гройсмана В.Б., а також до громадських рад при ДФС та ГУ ДФС в областях та Асоціації платників податків України.

 РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ:

за” — 9, “проти” — 0, “утримався” — 0.

 

ВИРІШИЛИ:

1. Звернутись до голови Верховної ради України Парубія А.В., голови комітету з питань податкової та митної політики ВРУ Южаніної Н.П., Прем'єр-міністра України Гройсмана В.Б. з вимогою щодо скасування процедури зупинення реєстрації податкових накладних, як такої, що суперечить принципу презумпції правомірності рішень платника (закріпленого Податковим кодеком України).

 2. Ляшенко Р.В. підготувати текст звернення з вимогою про скасування процедури зупинення реєстрації податкових накладних, та надіслати для остаточного погодження членам громадської ради.

 3. Доручити голові громадської ради при  ГУ ДФС області підписати звернення та надіслати адресатам, вказаним у п. 1, а також громадським радам при ДФС та ГУ ДФС в областях та Асоціації платників податків України.

 

З питання2 Порядку денного

СЛУХАЛИ:

Яремчук І.В., яка проінформувала присутніх про результати наради від 13 листопада 2017 року за участю Прем'єр -Міністра України Гройсмана В.Б., де  розглядались проблеми підприємців малого бізнесу, у тому числі щодо обов'язкового введення реєстратора розрахункових операцій, високих штрафних санкцій тощо.

Яремчук І.В. запропонувала звернутись до Прем'єр -Міністра України Гройсмана В.Б. з пропозиціями:

1. Розробити та впровадити програмне забезпечення для використання смартфонів та комп'ютерів для проведення розрахункових операцій. Дати можливість суб'єктам підприємницької діяльності використовувати на вибір РРО, смартфон або персональний  комп'ютер.

2. Створити здійснення електронного документообігу між суб'єктами господарювання та органами ДФС під час реєстрації РРО, книг обліку розрахункових операцій (поки вони існують) та надання довідок для отримання ліцензій.

3. Вилучити з законодавства про РРО пункту про зміну РРО кожні 7 років, якщо РРО відповідає всім технічним вимогам для проведення розрахункових операцій та передачі даних.

4. Відмінити використання книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок після впровадження перших 3-х пунктів.

5. Переглянути систему штрафних санкцій з метою приведення їх до адекватних для малого бізнесу розмірів.

 

ВИСТУПИВ:

начальник відділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями  Яремчук С.А., який прокоментував перелічені пропозиції.

 

Годовська Т.Б. поставила на голосування пропозицію Яремчук І.В. щодо звернення до Прем'єр-Міністра України Гройсмана В.Б.

 

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ:

за” — 9, “проти” — 0, “утримався” — 0.

 

ВИРІШИЛИ:

1. Доручити Яремчук І.В. підготувати звернення до Прем'єр-Міністра України Гройсмана В.Б. з пропозиціями від малого підприємництва.

2. Доручити голові громадської ради при  ГУ ДФС області підписати звернення та надіслати адресату.

 

З питання 3 Порядку денного

ВИСТУПИЛИ:

Голова громадської ради при ДФС області Годовська Т.Б. поінформувала присутніх про питання розглянуті під час відеоселекторної зустрічі голови громадської ради при ДФС з головами та заступниками голів громадських рад при головних управліннях при ДФС областей. Годовська Т.Б. також повідомила, що пропозиції громадської ради в Житомирській області, стосовно унормування (дифереціонування) штрафних санкцій щодо малого бізнесу, затверджених голосуванням на попередньому засіданні, передано до ГР при ДФС України.

Годовська Т.Б. повідомила про те, що при Міністерстві юстиції створена робоча група, яка готує зміни до Постанови КМУ № 996, що регламентує роботу громадських рад.

 

Заступник голови громадської ради при ДФС області Ляшенко Р.В. внесла пропозицію звернутись до керівників відповідних контролюючих та законодавчих органів з пропозицією розроблення механізму щодо впровадження відповідальності працівників виконавчих органів за ненадання або несвоєчасне надання відповіді на звернення та запити громадських рад.

 Годовська Т.Б. поставила на голосування пропозицію Ляшенко Р.В.

 РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ:

“за” — 9, “проти” — 0, “утримався” — 0.

 

ВИРІШИЛИ:

1.Доручити Ляшенко Р.В. підготувати пропозиції змін до Постанови КМУ від 03 листопада 2010 року №996, в частині внесення пунктів, які передбачають відповідальність за ненадання або не своєчасне надання відповідей на звернення та запити громадських рад. Відповідні пропозиції направити Міністерству юстиції та всім громадським радам при ДФС в регіонах та м.Києві.

 Голова громадської ради при ГУ ДФС у Житомирській області Годовська Т.Б. оголосила засідання громадської ради закритим.


Голова засідання                                                                              Т.Б. Годовська

Секретар засідання                                                                           Т.В. Чеховець