Територіальні органи ДФС
у Житомирській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Протокол засідання Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Житомирській області від 26 вересня 2014 року

30.09.2014

Місце проведення: зала засідань Головного управління Міндоходів у Житомирській області (кім. 407)

(вул. Войкова, 7, м. Житомир)

Початок засідання: о 10.00 год.

Закінчення засідання: о 12.30 год.

 Присутні: 

 - представники інститутів громадянського суспільства – 12 осіб;

- представники ГУ Міндоходів у Житомирській області – 4 особи.

 У зв’язку із відсутністю з поважних причин на засіданні Громадської ради  Голови ради Бутенка С.Г., заступника голови Демчика Є.О. членами Громадської ради внесено пропозицію щодо обрання головуючим засідання члена ради –

Чеховець Т.В.

Кандидатуру Чеховець Т.В.підтримано більшістю голосів.

 

Головувала: Чеховець Тетяна Володимирівна, яка оголосила змінений Порядок денний у зв’язку із відсутністю двох доповідачів.

 Порядок денний :

 Вступне слово в.о. начальника ГУ Міндоходів у Житомирській області Куришко Л.А. з питань Концепції реформування податкової системи України.

  1. Запровадження ГУ Міндоходів плану заходів легалізації трудових відносин, особливості адміністрування ЄСВ та військового збору.
  2. Обговорення питань та пропозиції членів Громадської ради при ГУ Міндоходів у Житомирській області.
  3. Заключне слово — Куришко Л.А. в.о. начальника ГУ Міндоходів у

Житомирській області.

ВИРІШИЛИ: запропонований Порядок денний засідання Громадської ради      підтримано  більшістю голосів.

 З питання 1 Порядку денного:

 СЛУХАЛИ: в.о. начальника ГУ Міндоходів у Житомирській області Куришко Л.А., яка проінформувала про основні положення Концепції реформування податкової системи України. Зосередила увагу на недопущенні роботи тіньового сектору економіки області, зокрема ліквідації «податкових ям», «підприємств- транзитерів», при цьому одним із позитивних напрямків стане електронне декларування ПДВ. Коротко окреслила проблематику значних переплат податків та зборів та наявність податкового боргу перед бюджетом.

У обговоренні взяли участь:

- члени Громадської ради М’яснов І.П., Петричук В.В., Годовська Т.Б., Воробйов Ю.М, які висловили свої побажання щодо покращення роботи органів Міндоходів так і загальнодержавних проблем, зокрема щодо періодичності проведення засідань ГР, якості обслуговування платників податків кваліфікованими кадрами, запровадження на законодавчому рівні податкового компромісу, викоренення з органів Міндоходів корупційних проявів серед працівників.

- в.о. начальника ГУ Міндоходів у Житомирській області Куришко Л.А. , яка відмітила своє бачення щодо необхідності механізму залучення молоді та виховання кадрів через наставництво та підтримала пропозицію щодо запровадження на законодавчому рівні податкового компромісу.

  З питання 2 Порядку денного:

 СЛУХАЛИ: Мушицького О.В.- начальника управління доходів і зборів з фізичних осіб, який презентував розроблений ГУ Міндоходів у Житомирській області Проект концепції «Місячник добровільної легалізації трудових правовідносин у Житомирській області» та План заходів.

         План заходів з легалізації найманої праці передбачає перш за все захист тих громадян, які, працюючи без оформлення трудових відносин з роботодавцем, втрачають пенсійний стаж, соціальні гарантії, захист прав при невиплаченій заробітній платі.

         Недостатній рівень взаємодії між контролюючими органами та органами місцевого самоврядування не дає змогу ефективно протидіяти тіньовому ринку праці.

 У обговоренні взяли участь:

- члени Громадської ради Воробйов Ю.М, Зубрицький В.В., Рудовський О.В., Яремчук І.В., які дали принципову оцінку з приводу легалізації трудових правовідносин серед різних категорій платників, зокрема зазначили, що діяльність великих промислових підприємств унеможливлює виплату заробітної плати в «конвертах» та вирішення вказаної проблеми можливе лише на законодавчому рівні.

, - в.о. начальника ГУ Міндоходів у Житомирській області Куришко Л.А. , яка наголосила на актуальності запровадженого Плану, недопущенні застосування контрольно-перевірочних заходів та створенні рівних умов для всього бізнесу. Підтримала ініціативу запровадження участі членів ГР у теле-, радіоефірах. 

 

ВИРІШИЛИ: Схвалити запропоновану Концепцію «Місячник добровільної легалізації трудових правовідносин у Житомирській області», при цьому внесено пропозицію провести  широкомасштабну роз’яснювальну роботу через ЗМІ - пресу, радіо, телебачення, мережу Інтернет, агітаційні матеріали щодо дії Місячника.

Більшістю голосів членів ГР схвалено запропоновану Концепцію.

 У обговоренні питання 3 Порядку денного взяли участь:

- члени Громадської ради М’яснов  І.П., Зубрицький В.В., Рудовський О.В., Годовська Т.Б., Яремчук І.В., які висловили побажання доцільності частішого запровадження засідань Громадських рад, якості електронного обслуговування платників податків. Зокрема, відмічено на проблему у сільських районах щодо відсутності мережі Інтернет, та низький її технічний рівень.

ВИРІШИЛИ: Після проведення реорганізаційних змін щодо утворення Державної фіскальної служби у Житомирській області сформувати при цьому органі Громадську раду відповідно до вимог Постанови КМ України від 03.11.2010 №966 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» .

З питання 4 Порядку денного:

 СЛУХАЛИ: в.о. начальника Головного управління Міндоходів у Житомирській області Куришко Л.А., яка висловила надію про плідну співпрацю між Головним управлінням та громадськістю області, що сприятиме підвищенню якості прийнятих рішень, створенню атмосфери довіри влади та громадськості та конструктивному діалогу у майбутньому.

 

Секретар Громадської ради                                                 С.А.Богатирчук