Територіальні органи ДФС
у Житомирській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Витяг з листа ГУ ДФС у Житомирській області від 08.10.2015р. №757/06-30-22-05-12

12.10.2015

09.10.2015

 Про надання роз’яcнення

 Головне управління ДФС у Житомирській області у межах своєї компетенції розглянуло запит підприємства щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій при наданні платних послуг плавального басейну  населенню та повідомляє наступне.

У листі підприємства зазначає, що  є бюджетною установою та неприбутковим підприємством, має плавальний басейн і  надає платні послуги населенню. Надання цих послуг  підтверджується видачею абонентів на місяць, які виготовлені типографічним способом з нанесеним друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю, що відповідає вимогам п.4 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

До запиту тільки надано ксерокопію абонементу підприємства.

Вимоги, що відповідають поняттю «неприбуткові організації» визначено  ст.133  Податкового кодексу України  від 02 грудня 2010 року №2755-VI (із змінами та доповненнями).

Пунктом 1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 №265/95-ВР  (із змінами та доповненнями) передбачено, що «суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/ або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок», а вимогами п.2 ст.3 Закону передбачено: «…видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції» .

  Статтею 9 Закону України «Про застосування  реєстраторів розрахункових

операцій у сфері торгівлі , громадського харчування та послуг» від 06.07.1995  року №265/95-ВР  (зі змінами та доповненнями) передбачено незастосування реєстраторів розрахункових операцій та розрахункових книжок у випадках здійснення підприємницької діяльності. Проте у зазначеній статті є відсутність пільги щодо незастосування реєстраторів розрахункових операцій при наданні послуг.

Так,  п.4 ст.9 цього ж Закону визначено, що «реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу проїзних і перевізних документів на залізничному (крім приміського) та авіаційному транспорті з оформленням розрахункових і звітних документів та на автомобільному транспорті з видачею талонів, квитанцій, квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю, а також при продажу білетів державних лотерей через електронну систему прийняття ставок, що контролюється у режимі реального часу центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та квитків на відвідування культурно – спортивних і видовищних закладів».   

 Водночас змінами, внесеними Законом України «Про внесення змін до  Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 року №71-VIII, розширено сферу застосування реєстраторів розрахункових операцій з метою запобігання зловживання підприємствами з надання послуг.

 З урахуванням вищенаведеного та вимог чинного законодавства, підприємству  при наданні будь-яких послуг, слід застосовувати реєстратори розрахункових операцій.

 

 Заступник начальника                                                                    І.І.Вандьо

 

 

 

 

До списку